Motorsport      Formule

1   - 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11   - 53 2 4

Datum: 24.03.2024 Formule Autor: Roman Klemm

Nedělní závod F2 v Austrálii: Hadjarova odveta Text a foto: Roman Klemm

I.Hadjar Francouzský junior Red Bullu Isack Hadjar včera ztratil vítěztví ve sprintu F2 „u zeleného stolu“. Dnes mu byla šťěstěna více nakloněna a poslala ho měnit pneumatiky v okamžik, který rozhodl v jeho prospěch.

více ..

Nedělní závod F3 v Melbourne vyhtál Dino Beganovic

M. Beganovic O vítězství v australském hlevním závodě Formule 3 jeli především zkušení jezdci a nejúspěšněji si vedl junior Ferrari, Dino Beganovic z týmu Prema. Nejlepším, nováčkem dne byl monacký Rakušan Charlie Wurz na 5. místě.

více ..

Datum: 23.03.2024 Formule Autor: Tisková zpráva

Historicky první české vítězství ve Formuli 2. Skvělý Staněk ovládl sprint v Melbourne

Roman Staněk Český pilot Roman Staněk skončil ve sprintovém závodě Formule 2 v Austrálii na prvním místě a připsal si tak své premiérové vítězství ve Formuli 2 a také první body v letošní sezóně. „

více ..

Datum: 23.03.2024 Formule Autor: Roman Klemm

AKTUALIZOVÁNO: Po penalizaci Hadjara vítězí Roman Staněk ve sprintu v Melbourne

Roman Staněk Neutralizacemi a startovní nehodou poznamenaný sprint F2 v Melbourne vyhrál na trati jasně Isack Hadjar. Francouz si na startu ovšem počínal poněkud bezohledně a je otázkou, zda rozhodnutí stewartů bude znamenat první vítěztsví pro Romana Staňka? A tak se i nakonec stalo a Staněk si připisuje své první vítězství.

více ..

Martinius Stenshorne vítězí ve sprintu F3 v Melbourne

M. Stenshorne V sobotním sprintu F3 v Melbourne si pro první zlatý pohár v této třídě dojel Nor Martinius Stenshorne ze stáje Hitech. Pod zataženou oblohou, ale za sucha směl do Melbournského sprintu F3 z pole- position vyrazit Nizozemec Laurens van Hoepen (ART) před Norem Martiniusem Stenshornem (Hitech) a domácím Christianem Mansellem (ART).

více ..

Datum: 22.03.2024 Formule Autor: Tisková zpráva

Effective Racing a Vladimír Netušil před sezonou 2024

Effective Racing Fanoušci rychlosti a motorsportu, připravte se na akci! Vladimír Netušil oznámil program závodů Formule 3 pro rok 2024, a to včetně nových zážitkových Paddock pasů Oficiální prezentace závodní sezóny 2024 pro tým Effective Racing se konala v exkluzivním pražském Sky baru Casablanca v hotelu President.

více ..

Datum: 22.03.2024 Formule Autor: Roman Klemm

Melbourne: Leonardo Fornaroli nejrychlejším v kvalifikaci F3

L. Fornaroli Ital Leonardo Fornaroli zajel nejlepší čas kvalifikace FIA-Formul 3 v Melbourne. Za ním vystartují v neděli zkušení Dino Beganovic a Gabriele Mini. Kvalifikaci Formule 3 ovládli v Albert Parku vesměs zkušení borci, kteří letos absolvují svou druhou sezonu v této třídě.

více ..

Australská kvalifikace F2: Staněk na pole-position v sobotu, Hauger v neděli

D. Hauger V kvalifikaci Formule 2 v Albert Parku se prosadil Dennis Hauger z Norska. Roman Staněk s Richardem Vesrchoorem potvrdili, že se jejich tým Trident s novým monopostem jaksepatří spřátelil. Čechovo 10. čas bude znamenat první startovní místo v zítřejším sprintu.

více ..

Staněk zajel v australské kvalifikaci desátý nejlepší čas a do zítřejšího sprintu Formule 2 vystartuje z prvního místa

Roman Staněk Český pilot Roman Staněk skončil v dnešní kvalifikaci na městském okruhu v Melbourne na desáté pozici a pro zítřejší sprintový závod, kde se pro start otáčí pořadí deseti nejlepších z kvalifikace, si tak zajistil start z prvního místa. Pro Staňka se jedná o nejlepší kvalifikační počin v sezóně a první umístění v nejlepší desítce v kvalifikaci.

více ..

Datum: 20.03.2024 Formule Autor: Tisková zpráva

F4 CEZ Academy: Další akademici vyzkoušeli formuli 4 na Autodromu Most

Testy F4 CEZ Championship 19. března se na Autodromu Most uskutečnil další testovací den Akademie F4 CEZ. Jan Dvořák, Eric Boels, Marek Mičík a Eliška Pytlounová dostali možnost poprvé usednout za volant monopostu formule 4 týmu SAPE Motorsport. Relativně chladné ráno začalo společnou procházkou tratě, během které jezdec a mentor Max Karhan předával mladým adeptům cenné rady a upozorňoval je na nástrahy okruhu.

více ..

Datum: 19.03.2024 Formule Autor: Tisková zpráva

Členové akademie F4 CEZ poprvé testovali v Mostě

F4 Academy - test v Mostě Nová akademie F4 CEZ má za sebou další důležitý milník. V úterý 12. března se na Autodromu Most uskutečnilo první testování čtyř mladých závodníků a závodnic. K dispozici měli monopost formule 4 týmu SAPE Motorsport.

více ..

Datum: 18.03.2024 Formule Autor: Standa Hylán

Nový webcast Aleše Norského před dalším závodním víkendem F1

Aleš Norský Další díl webcastu Aleše Norského s podtitulem VisaCashAppRB F1 není v porovnání některých historických jmen týmů nic nového pod sluncem. Možná těžko uvěřit...ale je to tak. Plus pár aktuálních témat.

více ..

Datum: 14.03.2024 Formule Autor: Roman Klemm

Henry Clausnitzer před jeho druhou sezonou v BOSS GP

Před zahájením nové sezony BOSS GP jsem hovořil s německým pilotem této v Čechách velmi pupulární série Henrym Clausnitzerem.

více ..

Datum: 10.03.2024 Formule Autor: Jindra Kraus

Zápisník formulového fanouška. Část druhá: Red Bull je nadále o parník dál

Ilustrační foto Red-Bull, ten si dál jede svojí ligu, nicméně u Ferrari je vidět pokrok, minimálně co do práce s pneumatikami. Leclerc bezpečně třetí, navíc nejryhlejší kolo. Potěšil McLaren, Alonso rovněž nejel vůbec zle. Ale neřešme všechno a všechny, po druhém závodě sezony nebudu dělat bůhvíjaké závěry.

více ..

Datum: 10.03.2024 Formule Autor: Standa Hylán

Aleš Norský Mistrovství světa pokročilo saúdskou velkou cenou, Verstappen pokročil v dominanci, Red Bull Racing pokročil v chaosu. Bearman po dlouhé době debutantem u Ferrari a jak je to s nováčky v Maranellu z historického hlediska. A kam směřuje Drive to Survive?

více ..

Datum: 10.03.2024 Formule Autor: Roman Klemm

Enzo Fittipaldi vyhrál životním výkonem závod F2 v Saúdské Arábii

E. Fittipaldi Právě tam, kde si před několika lety přivodil zlá zranění nohy, které ho na celý život poznamenaly, vyhrál Enzo Fittipaldi svůj první závod FIA Formule 2. Roman Staněk havaroval již v prvním kole.

více ..

Datum: 09.03.2024 Formule Autor: Michal Hylán

Verstappen se raduje také v Džiddě, vyhrál už podeváté v řadě

zdroj: x.com/redbullracing Dominance Maxe Verstappena ve formuli 1 pokračovala také ve druhém závodě sezony. Úřadující mistr světa ovládl Velkou cenu Saúdské Arábie a připsal si už 56. vítězství v kariéře. Double Red Bullu zkompletizoval druhý Sergio Pérez. Na stupních vítězů Nizozemce s Mexičanem doplnil Charles Leclerc na Ferrari.

více ..

Datum: 09.03.2024 Formule Autor: Tisková zpráva

Staněk hlavní závod Formule 2 v Džiddě po kolizi v prvním kole nedokončil

Roman Staněk Džidda Český automobilový jezdec Roman Staněk nedokončil po nehodě hlavní závod šampionátu Formule 2 v Saúdské Arábii a po prvních dvou kolech šampionátu tak zůstává stále bez bodu. Zvítězil vnuk dvojnásobného mistra světa Emersona Fittipaldiho Enzo Fittipaldi.

více ..

Datum: 08.03.2024 Formule Autor: Tisková zpráva

AKTUALIZOVÁNO. Staněk skončil ve sprintu Formule 2 dvanáctý. Po závodě byl diskvalifikován

Roman Staněk Český pilot Roman Staněk obsadil v dnešním sprintu Formule 2 v saúdskoarabské Džiddě 10. místo a jen těsně mu unikl zisk prvních bodů, které se ve sprintovém závodě udělují nejlepším osmi pilotům v cíli. Sprint ovládl Staňkův týmový kolega Richard Verschoor z Nizozemska.

více ..

Datum: 08.03.2024 Formule Autor: Roman Klemm

AKTUALIZOVÁNO. Saúdský sprint vyhrál Staňkův týmový kolega Verschoor. Po závodě byli oba diskvalifikováni

R. Verschoor V italském týmu Trident slavili po dlouhé strastné době vítězství Formule 2. Bohužel ne zásluhou Romana Staňka, ale jeho nizozemského kolegy, Richarda Verschoora. Český pilot své páteční bodové šance nevyužil...

více ..

Datum: 07.03.2024 Formule Autor: Roman Klemm

Kvalifikace F2 v Saúdské Arábii: Bearmanova rehabilitace

O. Bearman Poté, co při prvním podniku mistrovství F2 několik favoritů zaváhalo, odpovídá výsledek kvalifikace v Džiddě spíše „papírové formě“. Prosadil se junior Ferrari, Oliver Bearman. Také Roman Staněk udělal velký skok kupředu.

více ..

Datum: 07.03.2024 Formule Autor: Tisková zpráva

Staněk zahájil závodní víkend v Saúdské Arábii 12. místem v kvalifikaci

Roman Staněk Český pilot Roman Staněk skončil ve čtvrteční kvalifikaci šampionátu Formule 2 v saúdskoarabské Džiddě na 12. pozici. Kvalifikaci na okruhu Jeddah Corniche, který se nachází na pobřeží Rudého moře, ovládl junior Ferrari Brit Oliver Bearman a v první řadě ho pro nedělní hlavní závod doplní Kush Maini z Indie.

více ..

Sit-in-Test: Hartmann Typ 2/0007 Formel Junior

Lurani Typ2/0007 Formel Junior Nápad pro motorsport nadšeného Hraběte Luraniho ohledně zavedení jednoduché a tím dostupné třídy monpostů (Formule Junior), měl v první řadě sloužit objevení nových italských talentů. Na přelomu 50. a 60. let se tato třída ale rozmohla po celé Evropě.

více ..

Datum: 06.03.2024 Formule Autor: Roman Klemm

Před prvním závodem IndyCar 2024: V USA budou vařit z toho, co dům dal

Indy Car O druhý březnový víkend vyrazí tradičně v St.Petersburgu na Floridě do sezony 2024 šampionát IndyCar. Nutno připustit, že se toho v USA přes zimu (podobně jako ve Formuli 1) moc nezměnilo. O vítězství pojedou zaběhlá jména známých favoritů.